دکتر سارع زرع پیما

کولپوسکوپی رحم

کولپوسکوپی رحم
فهرست مطالب

این روش برای بررسی دهانه رحم واژن با استفاده از وسایل مخصوص به نام کولپوسکوپ مورد استفاده قرار می‌گیرد این روش معمولاً زمانی انجام می گیرد که نتایج تست پاپ اسمیر غیر عادی نشان داده باشد .

کولپوسکوپ یک میکروسکوپ بسیار بزرگ است و با استفاده از نور شدید به پزشک کمک می‌کند تا دهانه رحم را به صورت کاملاً بازه و در ابعاد بزرگتر مشاهده کنند.

اگر پزشک بافت غیر عادی در نهان هر رحم  نمونه برداری ها از بافت یا همون بیوپسی ها را انجام می دهد به روش بازیابی نمونه بافت از داخل دهانه رحم کورتاش های درون رحمی انجام می شود .

نمونه ها برای بررسی به واسطه پاتولوژیست به آزمایشگاه ارسال می گردد می توان گفت این آزمایش خیلی سریع انجام می‌شود و فرد هیچ گونه احساس ناخوشایندی را نخواهد داشت.

علت انجام کولپوسکوپی چیست؟

علت انجام کولپوسکوپی چیست؟
علت انجام کولپوسکوپی چیست؟

متخصص در زمان مشاهده موارد زیر پیشنهاد می کند که کولپوسکوپی انجام شود اگر نتیجه تست غیر عادی باشد اگر مراجعه کننده بعد از مقاربت دچار خونریزی شود.

اگر زائده روش غیر طبیعی در دهانه رحم یا واژن دیده شده است همچنین برای تشخیص برخی از عارضه ها مثل تشخیص شروع درمان زگیل تناسلی التهاب دهانه و سلول‌های غیرطبیعی دهانه رحم یا پیش بینی پیش سرطانی به سرطان دهانه رحم و واژن از کولپوسکوپی استفاده می کنند.

آمادگی قبل از انجام کولپوسکوپی

این آزمایش در زمان خیلی کمی انجام می شود ولی باید قبل از انجام آن حتی به چند نکته دقت کنید از پزشک بخواهید تا آزمایشات را به جزئیات کامل برای شما توضیح بدهند اگر باردار هستم و احتمال بارداری در صورت وجود دارد فراموش نکنید که این موضوع حتما با پزشکتان اطلاع دهید.

زمان انجام کولپوسکوپی را به زمانی موکول کنید که دچار خونریزی قاعدگی نشده اید خونریزی قطره زمانی به وجود می‌آید که مشکلی نداشته باشه ولی این مورد و زمانی که برای تعیین وقت پزشکتان مراجعه کردید حتما بپرسید قبل از آزمایش وجود آن را انجام ندهید و بیرون از تامپون استفاده نکنید.

این کارو ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل از روز آزمایش انجام ندهید حتماً رابطه جنسی نداشته باشید و این بسیار مهم است که یک هفته قبل از انجام کولپوسکوپی رابطه جنسی برای شما وجود نداشته باشد.

از پزشکان مسکن های خفیف را بدون نسخه قبل از آزمایش در صورتی که نیاز به بیوپسی باشد به شما توصیه می کنند قبل از روز تست این موضوع را حتما با پزشک تان بگویید.

برای راحتی روده و مثانه تان را قبل از انجام آزمایش کولپوسکوپی خالی کنید. اگر نیاز به نمونه برداری از ناحیه واژن با استفاده کولپوسکوپی می باشد فرد خیلی کم احساس درد می کند بنابراین هیچگونه دردی احساس نخواهد شد و این نگرانی از این بابت نداشته باشد و  واژن  درد احساس بیشتری دارد.

معمولا پزشک قبل از انجام دادن نمونه برداری با استفاده از بی حسی های موضعی آن را کاملا بی‌حس می‌کند انجام کولپوسکوپی بدون درد است.

نمونه برداری از دهانه رحم در برخی از خانم ‌ها می‌توانند با درد خونریزی و ناراحتی همراه باشد پزشک امکان دارد پیشنهاد کند در ۳۰ دقیقه قبل از انجام این روش از مسکن های بسیار ساده استفاده کنید.

دکتر ساره زرع پیما

من دکتر ساره زرع پیما متخصص زنان و زایمان و نازایی هستم، تخصص های من در زمینه های بارداری، جراحی زیبایی زنان و بیماری های زنان است.
درمطب من که در اهواز واقع شده است خدمات بسیاری در این 3 زمینه ارائه میشود.
خدمات کلی ما عبارت اند: لابیاپلاستی، سفید کردن واژن، تنگ کردن واژن، کربوکسی تراپی، درمان مشکلاتی همچون یاِسگی و اختلالات قائدگی، تخصص در زمینه زایمان سزارین و طبیعی و درمان بیماری هایی چون کیست تخمدان، تنبلی تخمدان و… میباشد.

شبکه های اجتماعی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − دوازده =

بهترین متخصص زنان در اهواز

به طور کلی متخصص زنان و زایمان یکی از پزشکان است که در مسائل مرتبط با سیستم های تولید مثل خانم ها تخصص دارد پزشکان جداگانه در معالجه خانم ‌ها تخصص دارند قرن‌ ها ست که این متخصصان در امور

ادامه مطلب»
آیا عمل لابیاپلاستی بر میل جنسی خانم ها تاثیر می گذارد؟؟
لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یکی از شایع ترین جراحی های زنان در قسمت تناسلی شده است که به دلایل مختلفی از قبیل برطرف شدن عفونت های دائم و برای زیباتر شدن و بهبود در روابط جنسی انجام می‌گیرد. برخی از افراد فکر می‌کنند

ادامه مطلب»
زایمان سزارین

همانطور که می دانید هیچ چیز همانند در آغوش گرفتن نوزاد برای مادری که ۹ ماه انتظار او را کشیده است شیرین نخواهد بود. اما برای تحقق یافتن این آرزو نیاز به این است که مراحل زایمان انجام شود امروزه

ادامه مطلب»