دکتر سارع زرع پیما

کاندوم و راه پیشگیری از بارداری

کاندوم و راه پیشگیری از بارداری
فهرست مطالب

یکی از راه های بسیار پیشگیری کننده از بارداری پیشگیری از بیماری‌ های مقاربتی استفاده از کاندوم می باشد.

اغلب برند های کاندوم ایمن هستند اما برخی از آن ها نسبت به دیگر تاثیر کمتری دارند و شاید نحوه استفاده از آن هم موثر باشد استفاده از کاندوم یکی از رایج‌ترین شیوه‌ های پیشگیری از بارداری می باشد.

کاندوم هایی که از جنس پلی سوپرین یا پلی اورتان و یا لاتکس هستند به خوبی از بارداری و انتقال بیماری های مقاربتی جلوگیری می کنند.

بسیاری از برند های تجاری سازنده و کاندوم مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا و ایمنی کامل را دارند با این حال باید مراقبت ‌های لازم را در انتخاب کاندوم و نوع برند آن داشته باشد چرا که ممکن است به اندازه دیگر کاندوم ها موثر نباشند و یا موجب حساسیت شود.

آیا کاندوم روش مناسب برای جلوگیری است؟

کاندوم و راه پیشگیری از بارداری
کاندوم و راه پیشگیری از بارداری

شاید ان چیزی که بعد از آن جلوگیری از بارداری به ذهنتان می رسد این است که استفاده هستند و تأثیر دارند یا خیر اما همیشه باید بدانید که چگونه می توان دست دوم استفاده کنید در این رابطه باید بگویم روش جلوگیری از بارداری تنها به کاندوم ختم می‌شود و تعداد زیادی روش هست که می توانید از آن ها استفاده کنید.

مثل قرار دادن آیودی در رحم و یا خوردن قرصه ای ال دی قرص های جلوگیری کننده در انتخاب روش های جلوگیری باید شرایط خود و همسرتان را مد نظر بگیرید و بعد با توجه به تمایلی که دارید از یک روش استفاده کنید.

اولین نکته ای که باید در انتخاب روش برای پیشگیری از بارداری مد نظرتان باشد این است که در آینده چه برنامه ‌ای برای بارداری تان دارید اگر می خواهید بلافاصله بعد از قطع روش جلوگیری باردار شوید یا بعد از قطع استفاده از ظرفیت جلوگیری عجله برای بارداری ندارید و یا این که هرگز قصد بارداری ندارید همه اینها در انتخاب نوع جلوگیری از بارداری تاثیر می‌گذارند.

چرا که پس از قطع استفاده از برخی از روش آن می توانید بلافاصله باردار شوید و حداقل سه ماه تا یک سال زمان می‌برد همچنین باید بررسی کنید که معیار پیشگیری از بیماری های مقاربتی چگونه برایتان مهم است آیا از پماد های واژینال خاصی استفاده می کنید یا خیر چرا که ممکن است برخی از ان ها تا باعث پارگی و نازک شدن کاندوم شود.

همچنین در رابطه با نوع وسیله پیشگیری‌کننده باید با توجه به سوابق پزشکی تان روش ‌جلوگیری را انتخاب کنید برای این که در انتخاب روش های جلوگیری از بارداری دچار اختلال نشوید و سردرگمی نشوید باید در رابطه با انتخاب بهترین روش بارداری با پزشک مشورت کنید و در نهایت بهترین روش جلوگیری که برای همه مفید است را انتخاب کنند.

کاندوم ها چقدر پیشگیری از بارداری و بیماری های مقاربتی موثر می باشند؟

کاندوم و راه پیشگیری از بارداری
کاندوم و راه پیشگیری از بارداری

به طور کلی کاندوم به عنوان ایمن ‌ترین راه های پیشگیری از بارداری شناخته شدند و یافته ها در صورت استفاده درست و به جا از کاندوم ها در پیشگیری از بارداری تا ۹۸ درصد موثر هستند در صورت استفاده نادرست تاثیر آن ها ۸۵ درصد خواهد شد کاندوم های زنانه در سال ۹۱ به درستی استفاده شود ۹۵ درصد موثر می شود اما هنگامی که نحوه استفاده از کاندوم زنان درست و صحیح نباشد تاثیر آن فقط ۷۹ درصد می‌شود.

کاندوم های مردانه و هم زنان در پیشگیری از بیماری های مقاربتی نقش موثری دارند این بیماری ها از طریق مایعات موجود در بدن مثل ترشحات واژینال خون و مایع منی انتقال پیدا می‌ کند ولی قرار دادن کاندوم می‌تواند جلوی این بیماری ‌ها را بگیرد و به عنوان یک محافظ در مقابل مایعات عمل کند و از انواع بیماری هایی که از طریق ترشحات واژینال و یا مایع منی یا خود انتقال پیدا می‌کند مثل سوزاک کلامیدیا عید سیفلیس جلوگیری می کند .

کاندوم در پیشگیری از انتقال بیماری های مقاربتی دیگر مثل تبخال تناسلی و زگیل تناسلی موثر نیستند این بیماری از طریق تماس پوستی انتقال پیدا می کند و نقاطی مانند لابیا پوست و بافت های داخلی را درگیر بیماری می نمایند اما کاندوم تنها طول آلات تناسلی و داخل واژن و مقعد را می تواند محفوظ نگه دارد.

ایمن ترین کاندوم و نحوه استفاده از آنها

کاندوم و راه پیشگیری از بارداری
کاندوم و راه پیشگیری از بارداری

اغلب کاندوم ها ایمن هستند سازمان غذا و دارو تمامی کاندوم های ساخته شده از جنس لاتکس پلی اورتان را از لحاظ کیفیت مورد بررسی قرار داده است و تولیدکنندگان را وارد بررسی معرفی برنده محصولاتشان کردند به علاوه ماموران fda نمونه های تصادفی از کاندوم های موجود در انبار را انتخاب کنند و برای تست نشتی آنها را با آب پر می کنند و هر برند برای گرفتن مهر تایید باید هزار نمونه از آن ها را مورد بررسی قرار دهند.

برای اینکه از سالم بودن روش های پیشگیری از بارداری اطمینان کافی حاصل کنید باید به بهترین نحو از آن استفاده کنید در رابطه با انتخاب کاندوم باید این موضوع را مدنظر داشته باشد که از مصرف برند های جدید خودداری کنید بسیاری از تولیدکنندگان کاندوم هایی را تولید می‌کند که هدف آن را تحریک جنسی بیشتر است و محافظت در آن ها کمتر دیده می‌شود از برندهایی که روی جعبه محصول پیشگیری از بارداری و بیماری های مراقبتی هیچگونه اشاره ای نشده است استفاده نکنید.

اگر کاندوم تمام آلت تناسلی تان می پوشاند محافظت آن کامل نخواهد بود اطلاعات مندرج برای بسته بندی را بخوانید و شبکه نوشته هایی که برای بسته بندی ذکر شده است به پیشگیری از بیماری های مقاربتی هم اشاره می شود برند های زیادی هستند که خاصیت پیشگیری از بیماری را دارند با این حال همانطور که پیشتر اشاره شد کاندوم و تغذیه بیماری های مقاربتی پیشگیری نمی کنند همواره باید نوشته های مندرج برای متن را به دقت مطالعه کنید و آنها را با برخی از برند های خاص مقایسه کنید تا بتوانید بفهمید آیا استاندارد است یا خیر.

کااندوم های طبیعی استفاده نکنید یکی از کاندوم طبیعی به تازگی جایگزین کاندوم های لاتکس شدن این کاندوم ها برای پیشگیری از بارداری موثر نیستند و می‌توانند بیماری های مقاربتی را به راحتی منتقل کنند افرادی که به لاتکس حساسیت دارند یا به دنبال جایگزینی برای لاتکس نباید از کاندوم های تولید شده با جنس پلی اورتان استفاده نمایید این کاندوم ها اندکی گران‌تر هستند و هم راحت ‌تر اندازه می شوند و به اندازه کاندوم های لاتکس در پیشگیری بارداری موثر خواهند بود.

نکنید این محصولات ممکن است در معرض گرما یا ساییدگی آسیب دیده باشند برای نحوه نگهداری آنها بسیار حائز اهمیت است کاندوم را در محل خنک و خشک و دور از گرمای تابستان و یا سرما نگهداری کنید.

کاندوم و راه پیشگیری از بارداری
کاندوم و راه پیشگیری از بارداری

آن را در محیطی با دمای قرارداد می‌تواند باعث عملکرد ضعیف آن ها شود کاندوم را نباید در کیف پول قرارداد. زیرا در مسیر مرز ساییدگی قرار بگیرد و پاره شود  کاندوم هایی که دارای لوبریکانت سن استفاده نکنید لوبریکانت برای همه ضروری نیست زمانی که فرد تحریک می شود و به صورت خودکار مایع ترشح می‌کند.

اما این بود که وجود برخی مواقع این میزان از روان کننده کافی نیست در چه مواردی باید از کاندوم های روبیکان دار استفاده کنید که معمولاً آبی و سیلیکونی هستند از کاندوم های روغنی استفاده نکنید.

روغن‌های همچون روغن بچه ژل روسی او می‌تواند باعث پارگی کاندوم شود از کاندوم های پاره  شده به هیچ عنوان استفاده نکنید اگر تاریخ انقضای آن گذشته باشد باید آن را دور بیاندازید را که احتمال پارگی در آن وجود دارد از مصرف کاندوم های جهادی اسپرم‌کش از بپرهیزید برخی از این اقدام کاندوم ها از سازمان fda مجوز نگرفتند و در برخی افراد است که می‌تواند منجر به عفونت واژن یا مقعد شود و مشکلات این چنینی را به وجود آورد.

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر ساره زرع پیما

پیج اینستاگرام دکتر ساره زرع پیما

کانال آپارات دکتر ساره زرع پیما

کانال نماشا دکتر ساره زرع پیما

———————————————————–

دکتر ساره زرع پیما

من دکتر ساره زرع پیما متخصص زنان و زایمان و نازایی هستم، تخصص های من در زمینه های بارداری، جراحی زیبایی زنان و بیماری های زنان است.
درمطب من که در اهواز واقع شده است خدمات بسیاری در این 3 زمینه ارائه میشود.
خدمات کلی ما عبارت اند: لابیاپلاستی، سفید کردن واژن، تنگ کردن واژن، کربوکسی تراپی، درمان مشکلاتی همچون یاِسگی و اختلالات قائدگی، تخصص در زمینه زایمان سزارین و طبیعی و درمان بیماری هایی چون کیست تخمدان، تنبلی تخمدان و… میباشد.

شبکه های اجتماعی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − شش =

زایمان سزارین

همانطور که می دانید هیچ چیز همانند در آغوش گرفتن نوزاد برای مادری که ۹ ماه انتظار او را کشیده است شیرین نخواهد بود. اما برای تحقق یافتن این آرزو نیاز به این است که مراحل زایمان انجام شود امروزه

ادامه مطلب»
زایمان طبیعی

زایمان طبیعی در اهواز یکی از موارد فیزیولوژیکی است که مادر باردار به صورت طبیعی و با فعالیت های منظم و مرتب در دوران بارداری خود می‌تواند یک زایمان طبیعی خوب داشته باشد اما درد زایمان طبیعی برای همه خانم

ادامه مطلب»
بیماری سوزاک
بیماری سوزاک

سوزاک یک عفونتی است که از باکتری های منتقله از رابطه جنسی به وجود می آید. بیماری سوزاک از جمله بیماری هایی است که اگر درمان نشود مشکلات زیادی را به بار می اورد. و همه آقایان و خانم ها

ادامه مطلب»