دکتر سارع زرع پیما

واژینیسموس چیست؟

واژینیسموس چیست؟
فهرست مطالب

واژینیسموس

واژینیسموس در اهواز
واژینیسموس در اهواز

واژینیسموس به اختلالاتی گفته می‌شود که در آن فرد در زمان نزدیکی درد بیش از حدی را تجربه خواهد کرد و به همین دلیل از برقراری رابطه جنسی ترس واهمه دارد در علم پزشکی به واژینیسموس واژه نیستم هم می‌گویند و نیز یک استراحت پزشکی می باشد که حالت انقباض غیر ارادی عضلات ناحیه واژن در زمان دوم را به وجود می آید.

کسی که به این مشکل دچار است موفق به برقراری رابطه جنسی نیست و همیشه از دخول دردناک خود ترس خواهد داشت افرادی که به واژینیسموس مبتلا هستند می‌دانند که این اختلال تا چه اندازه آزار دهنده است واژه نیسم می تواند زندگی افراد را هم تحت تاثیر قرار دارند ناراحتی و عصبانیت را به همراه دارد.

ایجاد کمبود اعتماد بنفس بروز مشکلاتی در میان زوجین از جمله پیامد های هستند که والدین نیز می‌تواند به همراه خود داشته باشد همچنین اختلالات مانع از بارداری در افراد می‌شود کسانی که واژینیسموس درگیر هستند می‌توانند معاینه شوند یا معاینات لگنی یا رحمی آن را بسیار دردناک و غیر ممکن است واژینیسموس در جا های متفاوتی دارد بعضی از خانم‌ ها نمی‌توانند هیچ چیزی داخل واژن خود کنند زیرا واژن به صورت ناگهانی بسته می‌شود گروه دیگری از آنها می‌توانند از تامپون و کاندوم استفاده کنند.

اما قادر به برقراری رابطه جنسی نیستند گروه دیگر از خانم ‌ها هم هستند که قادر به برقراری رابطه جنسی هستند اما این رابطه برایشان دردناک و سخت است.

اشتباهاتی که از جانب مردان اتفاق می افتد عبارتند از :

  • ماهر نبودن در انجام برقراری رابطه جنسی
  • کافی نبودن تحریک پذیری در مراحل اولیه
  • رابطه جنسی شتابزده
  •  به تاخیر انداختن اولین نزدیکی بعد از ازدواج که باعث ترس و استرس فراوان می شود

نشانه های واژینیسموس

نشانه های واژینیسموس 
نشانه های واژینیسموس

واژینیسموس هم همانند دیگر بیماری ها و اختلالات با نشانه های خاصی همراه است علائم اختلالات در میان خانم ‌ها مختلف هست و با هم متفاوت اند از جمله علائم اصلی این اختلال منقبض شدن غیر ارادی واژن می باشد وقتی واژن یک خانم به صورت غیر ارادی بسته می‌شود دخول دشوار و غیر ممکن خواهد بود این اختلال نشانه های دیگری هم دارد از جمله این علائم می توان به احساس سوزش در زمان دخول و درد زیاد در زمان رابطه جنسی اشاره کرد و به همین دلیل درد و سوزش که خانم‌ ها ترس شدید از رابطه  بر خور دارند و در بسیار برای دخول تلاش کنند.

تمایل جنسی آن ها را از بین می برد بسیاری از افراد ابتلا به واژینیسموس محکوم به اختلال می‌شود و احساس گناه خواهد کرد اما این موضوع درست نیست خانم درباره مشکلات دخالتی ندارد زیرا واژن را به صورت غیر ارادی بسته می‌شود و نمی‌تواند امیزش انجام دهند هر زمانی که چیزی به واژن آن ها نزدیک می‌شود ناخودآگاه منقبض می‌شود و درد می آید این موضوع واکنش محافظتی است و ربطی به قصد و اراده فرد ندارد پس این موضوع که خانم ‌ها مبتلا به واژینیسموس هستند و علاقه به برقراری رابطه جنسی ندارند درست نیست آن ها می‌توانند از رابطه جنسی و پیشنوازی با همسرشان لذت ببرند و از این طریق به ارگاسم برسند اما در زمان دخول بدن آن ها قفل می کند و واژن به صورت غیر ارادی محقق خواهد شد.

چرا بعضی از خانم ها به واژینیسموس مبتلا می شوند؟

طبیعتا این خانم دوست ندارد به این وضعیت دچار شود اما یکسری از دلایل باعث به وجود آمدن این مشکل در خانم ‌ها خواهد شد بنابراین دیگر از موارد زیر خانم ها واژینیسموس مبتلا می‌ گردند سابقه جنسی مشکلات دردناک گذشته

از عوامل واژینیسموس می تواند سوابق جنسی و مشکلات جنسی در گذشته فرد باشد تجربه جنسی ناخوشایند یا دیگر مشکلات جنسی ارتباط مستقیمی با واژینیسموس دارد.

پس اگر فرد در گذشته رابطه جنسی ناخوشایند و دردناک را تجربه کرده باشد در سن پایین توسط پزشک معین شده باشد احتمال دارد که بدنش برای جلوگیری از درد واکنش نشان دهد و این کار باعث ایجاد خطر می شود. افرادی درک درستی  از روابط جنسی ندارد از برقراری رابطه جنسی احساس شرم می کنند در معرض ابتلا به این مشکل هستند.

گذشته خانم در به وجود آمدن اختلال بازی نیز نقش موثری دارد بعضی از آن ها با رابطه جنسی مشکلات فراوانی دارند مثلا خانم هایی که شیوه تربیتی آن ها به گونه‌ای بوده است که سخت گیرانه و دور از آگاهی دادن در مورد رابطه جنسی بوده باشد.

خانم‌ هایی که فکر می ‌کنند داشتن میل جنسی گناه است و رابطه جنسی را بسیار دردناک و زجرآور می‌دانند خانم هایی که به آن ها تجاوز شده است یا رابطه جنسی با مشکلی داشته اند.

همین موضوع می‌تواند نگرش آن ها را نسبت به دو خود تغییر دهد و ترس آن ها را در رابطه با رابطه جنسی زیاد کند علاوه بر همه این ها کسانی که در زمان رابطه جنسی احساس درد می کند احتمال دارد .

عواملی مثل جراحی ناحیه تناسلی پرتو درمانی ناحیه لگن عفونت ناحیه تناسلی مثل کاندیدیاز زخم و پارگی کوچک در دهانه واژن وجود زگیل های تناسلی ابتلا به بیماری های آموزشی یا انگلی خشکی بیش از حد واژن عوارض جانبی برخی دارو ها و عدم تحرک نداشتن و قبل از رابطه جنسی آندومتریوز بیماری های التهاب لگنی و غیره از جمله عواملی هستند که مقاربت را می تواند دشوار کند.

همان طور که گفته شد موارد دیگری هم می‌تواند به تشدید واژینیسموس کمک کند ترس از بارداری آسیب دیدگی واژن و عضلات اطراف آن براثر زایمان وجود مشکل در صورت خستگی و افسردگی نگرانی از اندازه واژن برای برقراری رابطه جنسی

نخستین نشانه واژینیسموس

نخستین نشانه واژینیسموس
نخستین نشانه واژینیسموس

نخستین نشانه واژینیسموس در در زمان رابطه جنسی می باشد این درد را فقط در زمان رابطه جنسی می توان احساس کرد. بعد از اینکه آلت تناسلی مرد از واژن بیرون می‌ آید درد نیز برطرف می‌شود بانوانی که بزه عفونت واژن مبتلا هستند وقتی احساس سوزش و درد می کند که واژن آن ها تست پارگی می دهد یا زخم های متوالی در واژن به وجود می ‌آید.

وقتی پزشک مراجعه می‌کند و پزشک زنان تامپون وارد می ‌کند احساس درد خواهند کرد و ناراحت می‌شوند که نباید از وجود همچین مشکلی خجالت بکشید و احساس شان کنید واژینیسموس مشکل رایج در میان زوجین است که با نسخه پزشک متخصص زنان و زایمان می تواند درمان شود.

سوالاتی که پزشک در روز معاینه از بیماران مبتلا به واژینیسموس می پرسد چیست؟

در زمان معاینه پزشکی با توجه به نشانه هایی که شما دارید در رابطه با تاریخچه پزشکی شما سوالاتی می پرسد تا به وضعیت جسمی و جنسی شما بپردازد.

پزشک از شما می پرسد که ایا در رابطه جنسی درد احساس می کنید یا خیر.

در گذشته سابقه برقراری رابطه جنسی ناخوشایند و دردناک را داشته ‌اید آیا وقتی انگشت وارد واژن شود هم باز هم احساس درد زیادی می کنید.

بعد از پاسخ این سوالات پزشک واژن را بررسی می‌ کند و علائم عفونت را بررسی می کند هرچقدر عفونت بیش تر باشد این بیماری بیش تر می گردد.

عفونت باعث می شود که فرد حس خوبی از رابطه نداشته باشد و رابطه جنسیش با گریه همراه باشد. رابطه جنسی که با درد همراه باشد برای زوجین یعنی زن و مرد دردناک است و باعث می شود روابط زناشوییشان با مشکل همراه باشد. عفونت واژن درد زیادی ایجاد می کند و باعث خون ریزی از مهبل می شود.

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر ساره زرع پیما

پیج اینستاگرام دکتر ساره زرع پیما

کانال آپارات دکتر ساره زرع پیما

کانال نماشا دکتر ساره زرع پیما

———————————————————–

دکتر ساره زرع پیما

من دکتر ساره زرع پیما متخصص زنان و زایمان و نازایی هستم، تخصص های من در زمینه های بارداری، جراحی زیبایی زنان و بیماری های زنان است.
درمطب من که در اهواز واقع شده است خدمات بسیاری در این 3 زمینه ارائه میشود.
خدمات کلی ما عبارت اند: لابیاپلاستی، سفید کردن واژن، تنگ کردن واژن، کربوکسی تراپی، درمان مشکلاتی همچون یاِسگی و اختلالات قائدگی، تخصص در زمینه زایمان سزارین و طبیعی و درمان بیماری هایی چون کیست تخمدان، تنبلی تخمدان و… میباشد.

شبکه های اجتماعی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + یک =

زایمان سزارین

همانطور که می دانید هیچ چیز همانند در آغوش گرفتن نوزاد برای مادری که ۹ ماه انتظار او را کشیده است شیرین نخواهد بود. اما برای تحقق یافتن این آرزو نیاز به این است که مراحل زایمان انجام شود امروزه

ادامه مطلب»
زایمان طبیعی

زایمان طبیعی در اهواز یکی از موارد فیزیولوژیکی است که مادر باردار به صورت طبیعی و با فعالیت های منظم و مرتب در دوران بارداری خود می‌تواند یک زایمان طبیعی خوب داشته باشد اما درد زایمان طبیعی برای همه خانم

ادامه مطلب»
بیماری سوزاک
بیماری سوزاک

سوزاک یک عفونتی است که از باکتری های منتقله از رابطه جنسی به وجود می آید. بیماری سوزاک از جمله بیماری هایی است که اگر درمان نشود مشکلات زیادی را به بار می اورد. و همه آقایان و خانم ها

ادامه مطلب»