دکتر سارع زرع پیما

کلیتوریس در بانوان چیست؟

کلیتوریس به یکی از اعضای اندام تناسلی در خانم ها گفته می شود که در ارگاسم رسیدن و خانم ها بسیار موثر است تقریباً همه خانم ها نیاز به زیبایی جنسی دارند .

این ناحیه  در برخی از خانم ها امکان دارد با مشکل روبرو شده باشد یا بافت پوست های اضافه برای آن و قرار گرفته باشد و میزان لذت جنسی را در آن ها را کم  کند.

همین امر باعث می‌شود این افراد به دنبال انجام عمل های زیبایی در ناحیه کلیتوریس شوند تا از این عارضه خلاص شود و بتوانند میل جنسی شان را به حالت قبل برگرداند.

کلیتوریس به عنوان مهمترین قسمت در  لذت جنسی در آنها شناخته می‌شود و بیش از هر عضو دیگری دارای اعصاب است چیزی حدود ۸ هزار عصب جنسی در این قسمت قرار دارد که در به ارگاسم رسیدن و خانم ها بسیار موثر هستند.

این قسمت به اندازه نخود است  باید گفت اندازه حدود ۹ سانتی متر است که در مجاورت دهانه رحم ادامه پیدا می‌کند اندازه کلیتوریس در افراد با هم متفاوت خواهد بود و به دلیل مختلف امکان دارد قسمتی از کلیتوریس رشد کنند و از حد معمول بیشتر شود در چنین شرایطی عمل زیبایی پیشنهاد می‌شود.

طبق تحقیقاتی که انجام شده است حدود ۷۰ درصد از خانم‌ ها بدون اینکه کلیتوریس آنها تحت تحریک قرار نگیرد نمی توانند به ارگاسم برسند.

کلیتوریس به شکل یک بافت چروکیده است که در بالای آن کلاهکی وجود دارد در حین برانگیختگی جنسی این کلاهک متورم می شود و بدنه آن و غیر قابل مشاهده خواهد شد.

حقیقتی که در رابطه با کلیتوریس وجود دارد این است که این عضو مدام در حال رشد است و اندازه آن متناسب با پستان خانم ها تغییر خواهند کرد.

مثلاً سایز کلیتوریس در یک زن کامل ۷ برابر یک دختر بچه است که تمامی اعضای تناسلی در خانم ها با یکدیگر متفاوت است از لحاظ رنگ و جذاب اندازه به همین دلیل نمی‌توان استاندارد خاصی را برای آنها در نظر گرفت.

خوشبختانه عمل های زیبایی در این زمینه پیشرفت چشمگیری داشته است اگر خانمی از شکل ظاهری اندام های تناسلی راضی نبود به راحتی می‌تواند تحت عمل جراحی قرار بگیرد و به زیباسازی قسمت واژینال ش بپردازند.

عمل زیبایی کلیتوریس

عمل زیبایی کلیتوریس
عمل زیبایی کلیتوریس

بافت اضافی پوشاننده کلیتوریس می تواند برای زنان دردسرساز باشد. کلیتوریس شما با پوششی از بافت پوشانده شده است که از نظر فنی به عنوان پریپوس شناخته می شود. هود کلیتورال برای محافظت از کلیتوریس از مالش مداوم جلوگیری می کند. اصطکاک مداوم می تواند منجر به تحریک بیش از حد، حساسیت زدایی و حتی درد شود.

بر همین اساس برای کاهش درد، حساسیت و تحریک بیش از حد باید عمل زیبایی کلیتوریس و مراقبت های بعد از آن را انجام دهید؛ که همین امر می تواند به مرطوب نگه داشتن ناحیه کمک کند و ظاهر دستگاه تناسلی زنان را به صورت طبیعی خود بازگردانند.

هود کلیتورال گاهی اوقات ممکن است خیلی بزرگ یا طولانی باشد، که می تواند سبب درد در هنگام مقاربت، سوزش و حتی عفونت هایی را هم به دنبال داشته باشد. این عارضه ممکن است ناشی از ژنتیک، ضربه یا زایمان طبیعی باشد. طول آن و نحوه بیرون زدگی کلیتوریس از بدن شما می تواند باعث درد و اختلال در هنگام رابطه جنسی شود. زیرا دائماً کلیتوریس با لباس زیر برخورد می کند  و سبب تحریک و درد می شود.

جراحی کاهش هود کلیتورال

کوچک کردن کلاهک کلیتورال روشی است که طول و اندازه هود کلیتورال شما را کاهش می دهد. این روش میزان بیرون زدگی کلاهک کلیتورال شما را کاهش می دهد تا کمتر برجسته شود. می توان این روش را همزمان با لابیاپلاستی (کاهش لابیا) انجام داد، یا می تواند به تنهایی نیز صورت گیرد.

دکتر ساره زرع پیما از یک تکنیک جراحی دقیق استفاده می کند که هیچ آسیبی به اعصاب ناحیه تناسلی وارد نمی کند. بر همین اساس این روش هیچ گونه تغییر نامطلوبی در حس شما ایجاد نمی کند و شما می توانید حسی را که قبل از عمل (بعد از کاهش بی‌حسی اولیه ناشی از تورم) داشته اید را احساس نمایید.

کاهش هود کلیتورال

کاهش هود کلیتورال
کاهش هود کلیتورال

کاهش هود کلیتورال همچنین به عنوان هودکتومی شناخته می‌شود، جراحی کاهش هود کلیتورال یک روش فوق‌العاده مفید است که هدف آن برداشتن بافت اضافی اطراف کلیتوریس به منظور نمایاندن بهتر کلیتوریس و بهبود ظاهر فرج است.

اول و مهمتر از همه، بیماران باید مطمئن باشند که هودکتومی نوعی ختنه اندام تناسلی نیست و در واقع خود کلیتوریس را درگیر نمی کند. در عوض، هودکتومی به بافت اضافی یا یک هود کلیتورال بلند که شکل و عملکرد کلیتوریس را مختل می کند، می پردازد.

عمل جراحی کاهش هود کلیتورال معمولا با استفاده از بیهوشی عمومی انجام می شود و یک روش سرپایی است، دکتر ساره زرع پیما با دقت پوست اطراف کلیتوریس را کوتاه می کند و مراقب است که اعصاب و بافت خود کلیتوریس را مختل نکند. این عمل به زنان اجازه می دهد تا احساسات جنسی خود را حفظ  و تقویت نماید.

زمان بهبودی کاهش هود کلیتورال چقدر است؟

پس از این روش، بیماران ممکن است کمی تورم، بی حسی و ناراحتی داشته باشند. با این حال، اکثر بیماران می توانند در عرض 1 تا 2 روز پس از هودکتومی به سر کار بازگردند. فعالیت‌های بدنی شدیدتر، از جمله ورزش و فعالیت‌های جنسی، برای چند هفته دیگر یا تا زمانی که دکتر ساره زرع پیما آن را تایید نکند، ممنوع خواهد بود.

چه کسانی نیاز به هودکتومی دارند؟

تقریباً هر زنی که با علائم فیزیکی، زیبایی یا عاطفی یک هود بلند کلیتورال دست و پنجه نرم می کند، می تواند از کاهش هود کلیتورال بهره مند شود. برخی از قانع کننده ترین مزایای بالقوه هودکتومی عبارتند از:

 • افزایش حس جنسی
 • افزایش تحریک کلیتورال
 • ارگاسم های قوی تر و مکرر تر
 • توانایی بهتر برای رسیدن به اوج
 • بهبود ظاهر زیبایی فرج
 • کاهش ناراحتی در رابطه جنسی
 • واژن طبیعی تر، زنانه تر و جوان تر
 • افزایش اعتماد به نفس
 • بهبود رابطه با شریک زندگی

چه کسانی واجد شرایط عمل زیبایی هودکتومی هستند؟

بیمارانی که در حال بررسی جراحی هودکتومی جوانسازی واژن هستند، باید:

 • وزن خود را ثابت و سالم نگه دارند.
 • خواب کافی داشته باشند.
 • از سیگار و دخانیات دوری کنند.
 • انگیزه های سالمی برای جراحی داشته باشند.
 • انتظارات واقع بینانه از جراحی داشته باشند.

اگر تمام موارد بالا را رعایت نمایید دیگر هیچ گونه منع مصرفی برای بیهوشی یا جراحی ندارید. در طول مشاوره اولیه، دکتر ساره زرع پیما نگرانی های شما را ارزیابی می کند، اهداف شما را مورد بحث قرار می دهد، تاریخچه سلامت کاملی را می گیرد و تعیین می کند که آیا هودکتومی برای شما مناسب است یا خیر.

عمل زیبایی کلیتوریس و مراقبت های بعد از آن
عمل زیبایی کلیتوریس و مراقبت های بعد از آن

بیمارانی که مشکلات پزشکی شدید، بیماری قلبی یا ریوی دارند، یا کسانی که سابقه ضربه به اندام های تناسلی دارند، ممکن است واجد شرایط هودکتومی نباشند.

انتخاب یک جراح بسیار ماهر و با تجربه برای انجام عمل زیبایی کلیتوریس و به حداقل رساندن خطر عوارض و اطمینان از موفقیت آمیز بودن روش جراحی ضروری است.

هنگامی که توسط یک جراح غیر ماهر انجام می شود، خطر از دست دادن حس کلیتورال یا نتیجه زیبایی نامطلوب پس از هودکتومی به طور چشمگیری افزایش می یابد. دکتر سارع زرع پیما با داشتن گواهینامه های بورد در هر دو زمینه جراحی زنان و زیبایی و همچنین دانش و تجربه فراوان در تکنیک های جوانسازی واژن، یکی از جراحان برجسته هودکتومی در اهواز شناخته شده است.

با کاهش کلاه کلیتورال توسط دکتر ساره زرع پیما در اهواز، زندگی جنسی کامل و عزت نفس دوباره را به زندگیتان بازگردانید. هر خانمی سزاوار این است که در ناحیه تناسلی خود احساس اطمینان و رضایت کند. اگر هود کلیتورال بلند باعث می شود که نسبت به ظاهر خود احساس نازضایتی داشته باشید یا شما را از لذت بردن از مقاربت باز می دارد، هودکتومی ممکن است برای شما مناسب باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد احتمالات تغییر زندگی با کاهش هود کلیتورال در اهواز، به وب سایت دکتر سارع زرع پیما مراجعه و تماس حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − دو =