دکتر سارع زرع پیما

علت اصلی انجام جراحی های زیبایی واژن

علت اصلی انجام جراحی های زیبایی واژن
فهرست مطالب
علت اصلی انجام جراحی های زیبایی واژن
علت اصلی انجام جراحی های زیبایی واژن

خانم هایی که دچار خشکی واژن، درد در هنگام مقاربت، درد در هنگام پوشیدن لباس زیر و … هستند، می توانند جراحی های زیبایی واژن را انجام دهند..

افرادی که به سن 18 سالگی رسیدند، می توانند جراحی زیبایی واژن را انجام دهند. همچنین حداکثر سنی که می توان عمل زیبایی واژن را انجام داد، در سن 55 سالگی می باشد.

افرادی می توانند این عمل را انجام دهند که هیچ گونه بیماری های عمده ای نداشته باشند یا به دلیل مشکلات لابیا و بزرگی آن و حساسیت شدید و دردناک این عمل را انجام می دهند.

این مشکل به ضخامت یا طول لبه های واژن مربوط می شود. با افزایش سن، ناحیه پرینه، فاصله از ورودی واژن تا مقعد، شل و زشت می شود. در نتیجه خانم ها برای رفع این عارضه به جراحی زیبایی واژن روی می آورند.

دلایل دیگری نیز وجود دارد که زنان تحت عمل جراحی زیبایی واژن قرار می گیرند که در زیر توضیح داده شده است:

  • شل شدن دهانه واژن در حین دخول باعث کاهش لذت و هیجان می شود. برای رفع شل شدن دهانه واژن می توان از جراحی زیبایی واژن استفاده کرد.
  • همچنین در زنانی که به طور طبیعی زایمان می کنند، بافت کلاژن ممکن است به دلیل چاقی و افزایش سن شل شود.
  • اتساع بیش از حد واژن، عفونت های مکرر واژن و ترشحات زیاد واژن نیز می تواند باعث جراحی زیبایی واژن شود.
  • زنان مبتلا به افتادگی مثانه و بی اختیاری ادرار نیز می توانند تحت عمل جراحی زیبایی قرار گیرند.

جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن شامل انواع جراحی هایی است که در ناحیه واژن انجام می شود. هدف از جراحی زیبایی واژن، ترمیم یا بازسازی واژن از طریق انواع جراحی است. به عنوان مثال، زنان ممکن است عمل جراحی زیبایی لابیاپلاستی را انتخاب کنند. این جراحی اندازه لابیا مینور را کاهش می دهد. اینها فلپ های دو طرف دهانه واژن هستند.

همچنین روش های واژینوپلاستی وجود دارد که می توان واژن را از حالت شلی و افتادگی در بیاورد و به حالت سفت و اولیه خود بازگرداند. پس از شل شدن انتهای واژن یا به دلیل زایمان یا افزایش سن، واژن شکل طبیعی اولیه خود را از دست می دهد. برای درمان این عوارض می توان از جراحی زیبایی واژن استفاده کرد.

با استفاده از این روش، حساسیت و درد در ناحیه تناسلی تسکین می‌یابد و می تواند تجربه جنسی بیمار را افزایش دهد. علاوه بر جراحی واژن، جراحی زیبایی دیگری به نام ولواپلاستی وجود دارد که خانم ها می توانند از این روش استفاده کنند و ظاهر واژن خود را تغییر دهند.

در این حالت با انجام جراحی زیبایی واژن فرج که شامل دهانه واژن، کلیتوریس، لابیا مینور و لابیا بزرگ است، تغییر شکل پیدا می کند و به حالت اولیه خود بازمی گردد.

نوع جراحی واژن بستگی به نیاز خانم دارد. بر همین اساس، خانم ها با انجام این عمل می توانند اعتماد به نفس دوباره خود را به دست آوردند. جراحی زیبایی واژن فقط برای اهداف زیبایی نیست.

جراحی زیبایی واژن در برخی موارد می تواند عملکرد واژن را بهبود بخشد. همچنین به کاهش درد در ناحیه تناسلی کمک می کند.

جراحی های مختلف زیبایی واژن می تواند به اهداف متفاوتی دست یابد. ترکیب روش های مختلف جراحی زیبایی واژن هم از نظر ظاهری و هم از نظر درمان امکان پذیر است. به این ترتیب می توان ظاهر واژن را به طور کامل به روز کرد.

دلایل اصلی جراحی زیبایی واژن

علت اصلی انجام جراحی های زیبایی واژن
علت اصلی انجام جراحی های زیبایی واژن

سوال رایجی که افراد از متخصصین زنان و زایمان می پرسند این است که چرا جراحی زیبایی واژن ضروری است. دلایل زیادی وجود دارد که زنان جراحی زیبایی واژن را انتخاب می کنند. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید به دلیل ناراحتی یا درد ناشی از کشیدن یا پیچاندن لابیای خود در طول فعالیت های مختلف نظیر نشستن، ورزش، لباس های تنگ و… این کار را انجام دهید.

برای برطرف کردن این مشکل می توان یکی از روش های جراحی زیبایی واژن نظیر لابیاپلاستی را انجام می دهید.

لابیاپلاستی نیز در اصلاح به عدم تقارن لابیا کمک می کند. به عبارت دیگر اگر یکی از لب ها بالاتر از دیگری باشد می توان آن را با لابیاپلاستی درمان کرد.

افرادی که دچار لابیا بزرگ هستند نیز در هنگام پوشیدن لباس شنا و بیکینی دچار مشکل می شوند و احساس درد و ناراحتی می کنند. به همین دلیل این یکی دیگر از دلایلی است که برخی از زنان این جراحی را انجام می دهند، ژنتیک شما ارتباط زیادی با شکل واژن شما دارد.

این به گونه ای است که بعضی از خانم ها در همان ابتدا نسبت به خانم های دیگر دارای لابیای بزرگ تری هستند. به جز جراحی زیبایی، هیچ کاری نمی توانید برای کاهش اندازه لابیای خود انجام دهید. علاوه بر بهبود خطوط واژن، بسیاری از زنان به دنبال بهبود عملکرد واژن خود از طریق جراحی انجام شده در این ناحیه هستند.

زنانی که دارای نقص مادرزادی در ناحیه واژن هستند نیز می توانند تحت عمل جراحی زیبایی واژن قرار گیرند تا آنها را از بین ببرند.

اگر در اثر یک حادثه واژن آسیب ببیند، می توانید به پزشک و متخصص زنان و زایمان یا متخصص زیبایی نظیر دکتر ساره زرع پیما جهت ترمیم این آسیب مراجعه نمایید. در مورد مشکلاتی که با آن مواجه هستید باید با یک متخصص زنان و زایمان یا جراح زیبایی مانند دکتر ساره زرع پیما مشورت کنید.

روش جراحی زیبایی واژن

علت اصلی انجام جراحی های زیبایی واژن
علت اصلی انجام جراحی های زیبایی واژن

متخصص زنان و زیبایی برای زنانی که می خواهند عمل زیبایی لابیاپلاستی یا عمل های دیگر زیبایی را انجام دهند، برای کاهش درد اولیه از بی حسی موضعی استفاده می کنند. در این جراحی اندازه لابیای خارجی کوچک شده و سپس بخیه می شود.

بخیه های ایجاد شده توسط این عمل قابل حل و به مرور زمان ناپدید می شود. بنابراین لازم نیست نگران برداشتن بخیه باشید. هدف اصلی از جراحی زیبایی واژن نظیر واژینوپلاستی سفت کردن مجرای واژن است.

این روش همچنین می تواند اندازه واژن را به اندازه قبل از زایمان بازگرداند. با این حال، عواقب این عمل از فردی به فرد دیگر متفاوت است و می تواند برای دیگران خوب یا بد باشد. دکتر ساره زرع پیما قبل از عمل جراحی انتظارات واقع بینانه ای را در این زمینه برای بیماران خود بیان کرده است.

دوره نقاهت بعد از جراحی زیبایی واژن

بهبود موفقیت آمیز به تعداد دستورالعمل های مراقبتی بعدی توسط پزشک و متخصص زنان و زایمان و زیبایی بستگی دارد.

تورم، کبودی و درد پس از جراحی انتظار می رود. برای اولین بار می توانید از کیسه یخ استفاده کنید، اما نباید آن را مستقیماً در ناحیه واژن قرار دهید.

همچنین سعی کنید باسن خود را بالا نگه دارید. به این ترتیب می توانید تورمی را که به مرور زمان ایجاد می شود کاهش دهید.

نشستن روی یک بالش دوناتی شکل به کاهش فشار در آن ناحیه بعد از جراحی کمک می کند. برای مقابله با درد می توانید از مسکن استفاده کنید.

با این حال، فقط طبق دستور پزشک زنان و زایمان یا متخصص زیبایی خود استفاده کنید. دوره نقاهت از فردی به فرد دیگر بسته به نوع جراحی انجام شده متفاوت است. به عنوان مثال، جراحی لابیاپلاستی حدود 6 هفته طول می کشد.

6 هفته پس از جراحی می توانید رابطه جنسی را شروع کنید. بعد از 6 ماه می توانید استفاده از تامپون را شروع کنید، اما توصیه می شود از قبل با پزشک خود مشورت کنید. ممکن است تا 6 ماه طول بکشد تا تورم به طور کامل فروکش کند.

برای برخی از بیماران، این ممکن است دیر یا زود اتفاق بیفتد. در صورت انجام واژینوپلاستی، تورم و درد پس از 2 هفته از جراحی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. باز هم، باید حداقل 6 هفته صبر کنید تا به روال عادی خود بازگردید.

———————————————————–

پیج اینستاگرام دکتر ساره زرع پیما

کانال آپارات دکتر ساره زرع پیما

کانال نماشا دکتر ساره زرع پیما

———————————————————–

دکتر ساره زرع پیما

من دکتر ساره زرع پیما متخصص زنان و زایمان و نازایی هستم، تخصص های من در زمینه های بارداری، جراحی زیبایی زنان و بیماری های زنان است.
درمطب من که در اهواز واقع شده است خدمات بسیاری در این 3 زمینه ارائه میشود.
خدمات کلی ما عبارت اند: لابیاپلاستی، سفید کردن واژن، تنگ کردن واژن، کربوکسی تراپی، درمان مشکلاتی همچون یاِسگی و اختلالات قائدگی، تخصص در زمینه زایمان سزارین و طبیعی و درمان بیماری هایی چون کیست تخمدان، تنبلی تخمدان و… میباشد.

شبکه های اجتماعی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − نه =

زایمان سزارین

همانطور که می دانید هیچ چیز همانند در آغوش گرفتن نوزاد برای مادری که ۹ ماه انتظار او را کشیده است شیرین نخواهد بود. اما برای تحقق یافتن این آرزو نیاز به این است که مراحل زایمان انجام شود امروزه

ادامه مطلب»
زایمان طبیعی

زایمان طبیعی در اهواز یکی از موارد فیزیولوژیکی است که مادر باردار به صورت طبیعی و با فعالیت های منظم و مرتب در دوران بارداری خود می‌تواند یک زایمان طبیعی خوب داشته باشد اما درد زایمان طبیعی برای همه خانم

ادامه مطلب»
بیماری سوزاک
بیماری سوزاک

سوزاک یک عفونتی است که از باکتری های منتقله از رابطه جنسی به وجود می آید. بیماری سوزاک از جمله بیماری هایی است که اگر درمان نشود مشکلات زیادی را به بار می اورد. و همه آقایان و خانم ها

ادامه مطلب»