دکتر سارع زرع پیما

جراحی واژینوپلاستی

فهرست مطالب

واژینوپلاستی در جراحی‌ های زیبایی واژن به حساب می ‌آید که به منظور زیبایی و جوانسازی و رفع افتادگی و گشادی واژن صورت می گیرد به کمک این روش دیواره و عضلات واژن که حاصل خاصیت کشسانی خود را از دست داده اند برای افرادی که بهبود می یابند و حالت کشسانی و استحکام در این ناحیه به فرد بر می گردد و هم فرد و هم جدید شریک جنسی اش می تواند احساس بهتری در زمان رابطه جنسی داشته باشد.

حالت طبیعی واژن و بافت عضلانی آن دچار افتادگی و کشیدگی می‌شود و این کشیدگی ممکن است افزایش یابد و بعد از زایمان به اندازه قبل از بارداری بر نمی‌گردد و به اصطلاح به آن گشاد تر و شل تر می شود.

به طور کلی  هرچقدر دفعات زایمان بیشتر باشد افتادگی و افزایش شلی هم به مراتب بیشتر می‌شود و اکثر خانم ها بعد از زایمان از حالت ویزیت جنسی در میان خود و همسرشان صحبت می‌ کنند که با وجود تنگ کردن واژن با جراحی می توان عضلات اضافه را بردارد و در نتیجه واژن تنگ تر و سفت تر شود و قدرت و کنترل عضلات واژن تقویت می ‌شود و حساسیت و لذت جنسی در رابطه جنسی افزایش پیدا می ‌کند.

همچنین در افرادی که لاغری های متعدد و چاقی های بیش از حد داشته باشند عضلات واژن دچار شل شدگی می‌ شود و به اصطلاح واژن گشاد می گردد و در نتیجه عدم رضایت همسر و خودشان از رابطه زناشویی آن ها را به مطب پزشک می‌ رساند که با تنگ کردن واژن و عمل واژینوپلاستی می‌توانند به اوج لذت جنسی برسند.

همچنین در افرادی که رابطه جنسی پر تکرار داشته اند افزایش قطر واژن و شلی دیده می‌شود این افراد هم می‌توان از واژینوپلاستی استفاده کنند همچنین باز بودن دهانه واژن و گشادی واژن می تواند منجر به بروز عفونت های مکرر در واژن خانم ها شود.

واژینو پلاستی می‌توان آن ها را هم کاهش داد در کل جراحی واژینوپلاستی در افرادی که در رسیدن به ارگاسم یا اوج لذت جنسی دچار اختلال هستند یا از عفونت های مکرر واژن به دلیل باز بودن دهانه واژن رنج می‌برند می‌تواند مفید باشد.

جراحی واژینوپلاستی در اهواز روش جراحی است که یک تا دو ساعت طول می‌کشد و توصیه می‌شود فرد حتما جهت جراحی به متخصص زنان مراجعه کند.

برش های در واژن و اطراف آن زده می‌شود و بعد از برداشتن بافت اضافی عضلات را به هم می‌ دوزند در این عمل ۲ تا ۳ سانتی متر ابتدای واژن کوچک تر می شود که به آن پرینورافی هم می‌گویند این عمل با بی حسی نخاعی یا بیهوشی کامل در اتاق عمل انجام میشود.

مراقبت های بعد از جراحی واژینوپلاستی

  • بهداشت ناحیه عمل را رعایت کنید.
  • در صورت تورم و سوزش ناحیه عمل می توان است که ۳۰ دقیقه در محل عمل استفاده نمایید.
  • بعد از عمل از پوشیدن لباس تنگ خودداری کنید.
  • در بیمارستان  چند روز بعد از جراحی می‌تواند فعالیت های روزمره خود را داشته باشد.
  • ۲۸ هفته بعد از عمل رابطه جنسی نباید داشته باشید .
  • از استحمام در وان و استخر ۶ هفته باید اجتناب کنید
  • از ورزش ‌های سنگین دوچرخه سواری و موتور سواری دوری کنید.

امروزه واژنو پلاستی مانند سایر جراحی های با کمک لیزر های واژینال انجام میشود.

وضعیت استفاده از لیزر در واژینوپلاستی

دوره نقاهت این روش کوتاه است این عمل سرپایی و بدون نیاز به بستری شدن می باشد عدم نیاز به بخیه و برش جراحی عدم درد و خونریزی هزینه واژن پلاستی با لیزر در مقایسه با جراحی بسیار کمتر است.

از لیزر کربن دی اکسید با اثر بر بافت مخاطی باشند و کلاژن سازی و تحریک فیبروبلاست های بافت های همبند می‌شود و به بازسازی بافت کمک می ‌کند در عمل لیزر سبب افزایش استحکام و جوانسازی بافت دیواره واژن میشود.

واژینو پلاستی چگونه انجام میشود؟

واژینو پلاستی همان عمل جراحی است که در آن تغییرات در لابیا فرج واژن دهانه رحم صورت می گیرد و از سایر بافت ‌های ناحیه تناسلی به وجود می آید در تکنیک جراحی واژینوپلاستی بافت نرم و عضلات اطراف را سفت می کند و از شلی و افتادگی آن جلو گیری می شود در موارد خفیف شلی واژن درمان های لیزر که کم تهاجمی تر هستند توصیه می گردد.

ولی اگر افتادگی و شل شدگی ناحیه واژینال بیش از حد باشد باید جراحی باز انجام شود انجام جراحی واژینوپلاستی حدود دو سال زمان می‌برد این عمل جراحی شامل نزدیک کردن عضلات کف لگن به هم از بین بردن هرگونه سستی اضافه پوست و زخم ترکیبی از این دو باشد در نتیجه نهایی واژن محکم تر و ترمیم واژن صورت می گیرد که به حالت ایده ‌آل می‌ رسد.

خانم هایی که تحت درمان عمل واژینوپلاستی قرار دارند به طور معمول تحت بیهوشی برای آرام بخش این کار را انجام می‌ دهند اکثر پزشکان زنان برای اطمینان از حداکثر راحتی خود اجازه نمی‌دهند که بیهوش بماند برش‌ها را می‌توان با استفاده از روش سنتی یا استفاده از لیزر برای بیمار انجام دهند که از بین آن ها به روش های اجرا شده توسط لیزر گاهی اوقات روند بهبود و سریع تری داشته اند.

عمل همزمان واژینوپلاستی و لابیاپلاستی

واژینوپلاستیی می تواند به راحتی با سایر روش‌ های جراحی ترکیب شود. این روشی از جراحی است که طی آن لبه های واژن تغییر شکل می دهند تقویت نقطه جی اسپات با این عمل ممکن است و داخل واژن ادامه دارد.

با استفاده از این روش می‌تواند به حساسیتش را بالا ببرند بسیاری از خانم ها و تمایل دارند همزمان با جراحی واژن عمل لابیاپلاستی در اهواز هم انجام بدهند تا دوباره وارد اتاق عمل نشوند.

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی

بهبودی از واژینوپلاستی بسیار سریع است اما نیاز به رعایت برخی نکات دارد بعد از انجام عمل واژینوپلاستی بیماران چند ساعت را در اتاق ریکاوری می گذراند و بعد از آن می‌توانند به منزل برود البته به شرط اینکه مشکلی نداشته باشند درد بعد از عمل ممکن است کمی ناراحت کننده باشد و مصرف دارو های ضد دردی که توسط پزشک برای فرد تجویز شده است روشی برای  کنترل درد است.

این درد بعد از چند روز به صورت کامل فروکش خواهد کرد کبودی و تورم محل برش معمولی است و یک تا دو هفته ادامه دارد بعد از عمل برقراری رابطه جنسی حداقل ۴ تا ۶ هفته ممنوع می باشد در طی یک هفته از عمل جراحی به بیماران اجازه می ‌دهند تا به انجام امور روزانه خود بپردازند.

اما باید توجه داشته باشند که بهبودی کامل آن ها بعد از سه ماه اتفاق می‌افتد بنابراین تا این مدت از انجام فعالیت ‌های سنگین خودداری شود.

پزشکان توصیه می‌کنند که بیماران برای تقویت عضلات تازه شکل گرفته و جلوگیری از بروز عوارض در آینده تمرینات واژینال را به شکل تمرینات کششی کف لگنی که به آن کگل می‌گویند انجام دهند.

عوارض جراحی واژینوپلاستی

خطرات مرتبط با عمل واژینوپلاستی بسیار مشابه بسیاری از جراحی دیگر است و شامل خونریزی زخم شدید لخته شدن عفونت است.

با این وجود اینکه این خطر تا زمانی که بیمار سلامت جسمانی خوبی برخوردار باشد نادر  است خطرات دیگر شامل آسیب عصب واژن می شود.

احتمال بروز این عارضه با انتخاب یک جراح با تجربه بسیار کم می‌ شود برخی از اسکار های کوچک ایجاد شده بعد از عمل طبیعی است و به مرور زمان مهم می گردد بهتر است هنگا دیدن جوش ها به پزشک مراجعه نمایید

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر ساره زرع پیما

پیج اینستاگرام دکتر ساره زرع پیما

کانال آپارات دکتر ساره زرع پیما

کانال نماشا دکتر ساره زرع پیما

———————————————————–

دکتر ساره زرع پیما

من دکتر ساره زرع پیما متخصص زنان و زایمان و نازایی هستم، تخصص های من در زمینه های بارداری، جراحی زیبایی زنان و بیماری های زنان است.
درمطب من که در اهواز واقع شده است خدمات بسیاری در این 3 زمینه ارائه میشود.
خدمات کلی ما عبارت اند: لابیاپلاستی، سفید کردن واژن، تنگ کردن واژن، کربوکسی تراپی، درمان مشکلاتی همچون یاِسگی و اختلالات قائدگی، تخصص در زمینه زایمان سزارین و طبیعی و درمان بیماری هایی چون کیست تخمدان، تنبلی تخمدان و… میباشد.

شبکه های اجتماعی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

زایمان سزارین

همانطور که می دانید هیچ چیز همانند در آغوش گرفتن نوزاد برای مادری که ۹ ماه انتظار او را کشیده است شیرین نخواهد بود. اما برای تحقق یافتن این آرزو نیاز به این است که مراحل زایمان انجام شود امروزه

ادامه مطلب»
زایمان طبیعی

زایمان طبیعی در اهواز یکی از موارد فیزیولوژیکی است که مادر باردار به صورت طبیعی و با فعالیت های منظم و مرتب در دوران بارداری خود می‌تواند یک زایمان طبیعی خوب داشته باشد اما درد زایمان طبیعی برای همه خانم

ادامه مطلب»
بیماری سوزاک
بیماری سوزاک

سوزاک یک عفونتی است که از باکتری های منتقله از رابطه جنسی به وجود می آید. بیماری سوزاک از جمله بیماری هایی است که اگر درمان نشود مشکلات زیادی را به بار می اورد. و همه آقایان و خانم ها

ادامه مطلب»