دکتر سارع زرع پیما

بیماری سوزاک

بیماری سوزاک
فهرست مطالب

سوزاک یک عفونتی است که از باکتری های منتقله از رابطه جنسی به وجود می آید. بیماری سوزاک از جمله بیماری هایی است که اگر درمان نشود مشکلات زیادی را به بار می اورد.

و همه آقایان و خانم ها را می تواند آلوده کند این باکتری از قسمت مجاری ادرار حلق و رکتوم می‌تواند ورود پیدا کند. در خانم ها می تواند دهانه رحم را هم آلوده کنند معمولاً در نتیجه سکس های مقعدی واژینال یا دهانی به وقوع پیوندد.

اما نوزادان مادران آلوده هم امکان دارد به این مشکل مبتلا شوند. این بیماری در نوزادان معمولاً چشمانشان را درگیر میکند اشتباه بعد از رابطه جنسی با استفاده از کاندوم می‌تواند در زمان برقراری رابطه جنسی یکی از زوجین اگر آلوده به این باکتری باشد دیگری را هم آلوده کند که از جمله بیماری های مقاربتی است که به سرعت انتقال پیدا میکند.

در صورتی که به مبتلا  شدن به این بیماری تردید دارید خیلی زود به یک دکتر عفونی مراجعه کنید تا خیلی زود  تحت درمان قرار بگیرید.

از موارد نشانه های سوزاک نمایان نیست.

نشانه های عفونت سوزاک در مردان می‌توان به درد و تورم در قسمت تناسلی های آن ها ترشحات چرکی از قسمت آلت تناسلی مردانه و ادرار زرد اشاره کرد.

از نشانه ها و علائم عفونت های سوزاک در خانم ها به افزایش ترشحات واژن و ادرار دردناک درد شکم مادر اگر خونریزی واژینال غیر عادی در حد فاصل عادت های ماهیانه مثلاً بعد از یک مقاربت واژینال می توان اشاره نمود.

بیماری سوزاک
بیماری سوزاک

نشانه های آن شامل خروجی چرک و ترشحات چرکی است رکتوم و خارش مقعد است در قسمت تناسلی رنگ پوست این ناحیه قرمز روشن است.

منجر به وجود آمدن و حس کردن درد در چشم

حساسیت به نور و ترشح

چرکی از یک یا هر دو چشم می شود علائم و نشانه های عفونت حلق امکان دارد؛ مثل گلو درد و تورم غده های لنفاوی در گردن به وجود بیاید.

آلوده شدن به چند نفر به باکتری امکان دارد قرمز شدن و گرم شدن و متورم و دردناک شدن شدید مفاصل خود را نشان می دهد.

هرکدام از این نشانه ها و علائم نگران کننده در مورد سوزش ادرار یا کوچک و عفونت از آلت تناسلی مردانه دارد و  خیلی سریع درمان  نمی شود برای بهبود ر ابطه جنسی  باید هم خیلی سریع تحت درمان و معالجه قرار بگیرد.

شاید نشانه در فرد وجود نداشته باشد اما بدون درمان شما می توانید این آلودگی را به شریک جنسی تان هم منتقل کنید بنابراین درمان این بیماری بسیار مهم است.

عامل ایجاد سوزاک باکتری به نام نایسریا گونوره می باشد باکتری درخواست تماس جنسی آلوده اتفاق می‌ افتد خانم های کمتر از ۲۵ سال و افراد  همجنسگ را هستند معمولا بیش تر در معرض خطر این بیماری قرار می‌گیرد عوامل دیگری که می‌تواند باعث بالابردن ریسک خطر بیماری شود داشتن شریک جنسی متعدد و جدید و داشتن شریک جنسی که با چندین نفر در ارتباط است.

داشتن سوزاک بیماری های مقاربتی دیگر داشتن بیش از یک شریک جنسی همگی می توانند بیماری عفونی را بالا ببرد.

دکتر ساره زرع پیما

من دکتر ساره زرع پیما متخصص زنان و زایمان و نازایی هستم، تخصص های من در زمینه های بارداری، جراحی زیبایی زنان و بیماری های زنان است.
درمطب من که در اهواز واقع شده است خدمات بسیاری در این 3 زمینه ارائه میشود.
خدمات کلی ما عبارت اند: لابیاپلاستی، سفید کردن واژن، تنگ کردن واژن، کربوکسی تراپی، درمان مشکلاتی همچون یاِسگی و اختلالات قائدگی، تخصص در زمینه زایمان سزارین و طبیعی و درمان بیماری هایی چون کیست تخمدان، تنبلی تخمدان و… میباشد.

شبکه های اجتماعی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − سه =

بهترین متخصص زنان در اهواز

به طور کلی متخصص زنان و زایمان یکی از پزشکان است که در مسائل مرتبط با سیستم های تولید مثل خانم ها تخصص دارد پزشکان جداگانه در معالجه خانم ‌ها تخصص دارند قرن‌ ها ست که این متخصصان در امور

ادامه مطلب»
آیا عمل لابیاپلاستی بر میل جنسی خانم ها تاثیر می گذارد؟؟
لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یکی از شایع ترین جراحی های زنان در قسمت تناسلی شده است که به دلایل مختلفی از قبیل برطرف شدن عفونت های دائم و برای زیباتر شدن و بهبود در روابط جنسی انجام می‌گیرد. برخی از افراد فکر می‌کنند

ادامه مطلب»
زایمان سزارین

همانطور که می دانید هیچ چیز همانند در آغوش گرفتن نوزاد برای مادری که ۹ ماه انتظار او را کشیده است شیرین نخواهد بود. اما برای تحقق یافتن این آرزو نیاز به این است که مراحل زایمان انجام شود امروزه

ادامه مطلب»