دکتر سارع زرع پیما

بهترین متخصص زنان در اهواز

فهرست مطالب

به طور کلی متخصص زنان و زایمان یکی از پزشکان است که در مسائل مرتبط با سیستم های تولید مثل خانم ها تخصص دارد پزشکان جداگانه در معالجه خانم ‌ها تخصص دارند قرن‌ ها ست که این متخصصان در امور خانم ها نقش داشته اند متخصصان زنان غالبا در صدر تخصص‌های مرتبط با بهداشت و مراقبت خانم ها قرار گرفته اند در حالی که ممکن است یک پزشک عمومی هم بتواند موارد جزئی بهداشتی و خانم‌ ها را مورد بررسی و مورد توجه قرار دهد اما اینکه پزشکی که به آن مراجعه می کنید تخصص لازم در زمینه زنان و زایمان را داشته باشند بسیار مورد اهمیت است.

متخصص زنان و زایمان معمولاً انواع آزمایش ها در رابطه با سلامت زنان را مورد بررسی قرار می دهد متخصصین زنان برای اطمینان از سلامت باروری خانم ها یکسری آزمون ‌ها را به صورت سالانه و استاندارد برای هر خانم در نظر گرفته است در طی این معاینات پزشک زن به صورت معایناتی را بر روی اندام های خانم ها انجام می دهد.

نمونه برداری از سلول های دهانه رحم تست ‌های اس تی دی در این زمینه انجام می‌شود معاینات سینه را تکمیل می‌کند و بر سلامت زایمان نظارت کامل دارد پزشکان متخصص زنان بعضی از متخصصان هستند که بر سلامت مادر و جنین و در زمان بارداری در کنار مادر باردار می باشند.

علاوه بر مواردی که گفته شد ممکن است یک متخصص زنان و زایمان در شرایط پزشکی مو در کنار یک پزشک عمومی به صورت همزمان نیاز به فعالیت داشته باشد به عنوان مثال اگر یک خانم مبتلا به دیابت باشد متخصص زنان و زایمان باید را مورد آزمایش قرار بدهد و دیابت را بر روی اندام های تولید مثل بسنجد متخصص زنان و زایمان مشکلی را که ممکن است زنان با گروگان‌های تولید مثل خود داشته باشند.

مثل تخمدان های پلی کیستیک و یا سرطان دهانه رحم تشخیص می‌دهد همچنین می‌تواند عفونت های واژن و عفونت ادراری را در خانم ها که از درد های پایین شکم است.

‌درد های مرتبط با مسائل جنسی شرکت می کنند بررسی کنند متخصص زنان و زایمان برای اندام های تولید مثل خانم ها همانند اتصال لوله جراحی های جزئی انجام بدهند.

چه زمانی باید به متخصص زنان مراجعه کنیم

مراجعه به پزشک متخصص زنان برای غربالگری های همیشه به خانم‌ها توصیه می‌شود و هر زمانی که هر خانمی علائمی مثل درد های لگنی درد واژینال خونریزی های غیرطبیعی و درد روده داشته اند نگران کننده است و حتما باید این غربالگری ها را انجام دهد شرایطی معمولا توسط متخصص زنان و زایمان درمان شود شامل موارد زیر است:

موارد مربوط به بارداری

یائسگی

قاعدگی

از جمله پیشگیری از بارداری

خاتمه حاملگی

عقیم‌سازی

مشکلات مربوط به بافت هایی که از اندام های لگن ماهیچه ها و رباط ها پشتیبانی می کنند

سندروم تخمدان پلی کیستیک

بی اختیاری ادرار و مدفوع

مشکلات رایج دستگاه تناسلی به عنوان مثال یکسری از کیست های تخمدان

اختلالات پستان

فیبروم زخم روده و واژن و

سایر تغییرات غیر سرطانی

بیماری های پیش رونده مانند هایپرپلازی آندومتر و دیسپلازی دهانه رحم سرطان های دستگاه تناسلی و سینه ها و تومور های مرتبط با بارداری نا هنجاری‌های مادرزادی دستگاه تولید مثل مراقبت های اضطراری مربوط به زنان و زایمان آندومتریوز یک بیماری موضوع که برای دستگاه تولید مثل تاثیر بسیار زیادی می گذارد.

بیماری ‌های التهابی لگنی از جمله آبسه حاد تمایلات جنسی و اختلال عملکرد جنسی پزشک متخصص زنان معمولا همه این موارد را زیر نظر می گیرد و می تواند در رابطه با درمان آن ها اقدام کنند از جمله دارو های پیشگیری کننده مخصوص خانم ها و تشخیص درمان و مواردی مثل کمر درد و سردرد تغییرات اقلیمی و آکنه را ارائه می دهد

در چه سنی میتوان متخصص زنان را ملاقات کرد

متخصص زنان می تواند یک دختر یا یک زن باشد که در هر سنی می تواند به پزشک مراجعه کنند و متخصصین توصیه می‌کنند که بانوان از سن ۱۳ تا ۱۵ سالگی به پزشک متخصص زنان مراجعه نمایند در ارتباط بودن با یک متخصص یک دختر یا زن را می‌تواند در رابطه با سوال‌هایی که در ذهنش دارد آگاه کند و در صورت بروز نشانه های خاصی در آینده حتما بتوانند با پزشک در تماس باشند.

همچنین به پزشک این امکان را می دهد تا از طریق مشاوره در رابطه با مسائل مهم سلامتی سبک زندگی و رفاه عمومی زن در طول مدت مشاوره بگیرد

از متخصص زنان چه انتظاراتی می‌رود

آنچه که باید در رابطه با متخصص زنان و زایمان بدون درد بستگی به دلیل مراجعه و وضعیت فرد دارد اگر این اولین ملاقات یک خانم باشد ممکن است فقط با پزشک گفتگو کنند و اطلاعات کلی در رابطه با سلامت شکست کند و بفهمد که در آینده چه انتظاراتی باید داشته باشد متخصص زنان مراجعه می کنید باید یک شرح حال ساده و صادقانه را به او بدهید و از نگرانی ‌های سلامت و شیوه زندگی تان اطلاعاتی به پزشک بدهید تا بتوانند نتیجه گیری کنند.

معاینه زنان و زایمان از جمله نمونه برداری هایی که از دهانه سرویکس انجام می دهد ناراحت ممکن است ناراحت کننده باشند اما درد ناک نیست لازم است قبل از بازدید خود را چک کنید همچنین موی بدن طبیعی می باشد اگر بوی بدن یک مشکل را نشان دهد متخصص زنان باید آن را بدانند اگر در هنگام وقت ملاقات در دوران قاعدگی قرار دارد می‌تواند در مورد مقرر به ملاقات پزشک بروید اما بهتر از ملاقات به تعویق بیفتد مگر اینکه علائمی داشته باشه که نیاز به معاینه فوری باشد بهتر است دو روز قبل از معاینه متخصص زنان هیچ گونه فعالیت جنسی انجام نداده باشید.

استفاده از دوش واژینال یا تامپون ها را از دو روز قبل ممنوع می باشد متخصص زنان و زایمان معمولا دارای مدرک تخصص است و برای انجام برخی از روش های تخصصی و جراحی آموزش‌ های لازم را دیده است روش های تشخیص برخی از بیماری ها با استفاده از موارد زیر انجام می شود از جمله:

تست پاپ اسمیر

اسکن

سونوگرافی

کولپوسکوپی که شامل معاینات میکروسکوپی دهانه رحم میشود

بیوپسی یا آندومتریوما گرفتن نمونه از آستر رحم هیستروسکوپی استفاده از آندوسکوپی برای دیدن رحم است.

متخصص زنان در اهواز

بهترین متخصص زنان در اهواز تخصص کامل در زمینه جراحی های داخلی را دارد و می‌تواند جراحی سرویکس کلوپ کولپوسکوپی کورتاژ هیستروسکوپی لاپاراسکوپی لگنی و غیره را به صورت کامل انجام دهد و به راحتی می تواند انواع بیماری های داخلی زنان را تشخیص دهد و در رابطه با آن تجهیزات لازم را عنوان کند.

متخصص زنان در اهواز برای تشخیص و درمان همه بیماری ها که در ارتباط با زنان هستند و فعالیت می‌کنند و تلاش می‌کند تا بهترین‌ها را انجام دهد و علاوه بر آن را در مورد بارداری و زایمان و شیوه درمان آن ‌ها به صورت طبیعی و جراحی آموزش دیده است.

متخصص زنان دوره های پزشکی عمومی را هم گذرانده ‌اند از این رو با این تکامل آشنایی دارند و در رابطه با آناتومی و فیزیولوژی بدن بانوان آشنایی کامل و کافی را دارند و خود به ‌خوبی می‌تواند از بروز مشکلات جلوگیری کند.

به طور کلی متخصص زنان و زایمان مسئولین هست که سلامت دستگاه تناسلی و تولید مثل خانم ها را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد البته کا رهایی که دکترای زنان انجام می دهند در این شرکت انجام می‌شود که فرد مراجعه کننده از نظر جنسی پر باشد و یا احساس درد و ناراحتی داشته باشد و در صورتی که فرد از نظر جنسی فعال نباشد یا مشکل خاصی نداشته باشد معمولاً فقط کار دکتر زنان یک معاینه سطحی و ساده خواهد بود.

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر ساره زرع پیما

پیج اینستاگرام دکتر ساره زرع پیما

کانال آپارات دکتر ساره زرع پیما

کانال نماشا دکتر ساره زرع پیما

———————————————————–

دکتر ساره زرع پیما

من دکتر ساره زرع پیما متخصص زنان و زایمان و نازایی هستم، تخصص های من در زمینه های بارداری، جراحی زیبایی زنان و بیماری های زنان است.
درمطب من که در اهواز واقع شده است خدمات بسیاری در این 3 زمینه ارائه میشود.
خدمات کلی ما عبارت اند: لابیاپلاستی، سفید کردن واژن، تنگ کردن واژن، کربوکسی تراپی، درمان مشکلاتی همچون یاِسگی و اختلالات قائدگی، تخصص در زمینه زایمان سزارین و طبیعی و درمان بیماری هایی چون کیست تخمدان، تنبلی تخمدان و… میباشد.

شبکه های اجتماعی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − یک =

زایمان سزارین

همانطور که می دانید هیچ چیز همانند در آغوش گرفتن نوزاد برای مادری که ۹ ماه انتظار او را کشیده است شیرین نخواهد بود. اما برای تحقق یافتن این آرزو نیاز به این است که مراحل زایمان انجام شود امروزه

ادامه مطلب»
زایمان طبیعی

زایمان طبیعی در اهواز یکی از موارد فیزیولوژیکی است که مادر باردار به صورت طبیعی و با فعالیت های منظم و مرتب در دوران بارداری خود می‌تواند یک زایمان طبیعی خوب داشته باشد اما درد زایمان طبیعی برای همه خانم

ادامه مطلب»
بیماری سوزاک
بیماری سوزاک

سوزاک یک عفونتی است که از باکتری های منتقله از رابطه جنسی به وجود می آید. بیماری سوزاک از جمله بیماری هایی است که اگر درمان نشود مشکلات زیادی را به بار می اورد. و همه آقایان و خانم ها

ادامه مطلب»