دکتر سارع زرع پیما

آر اف واژن

فهرست مطالب

‏rf واژن (ار اف واژن)

گشاد شدن دهانه واژن و کاهش توانایی های ماهیچه ای و کانال ‌های واژن به خاطر زایمان‌ های زیاد و بالا رفتن سن یائسگی اضافه وزن یا بی میلی جنسی در خانم ها از عوارض شایع است که روی کیفیت رابطه جنسی تاثیر می‌ گذارد برای حل این مشکل روش های به وجود آمده اند که به جوانسازی واژن کمک خواهند کرد از جمله این روش ها عبارتند از: عمل پرینورافی که به تنگ کردن دهانه واژن می پردازد و در درمان این عارضه بسیار موثر است.

جوانسازی واژن تنها مشکلی رسیدن به ارگاسم را با وجودی که حل می‌کند بلکه به درمان عوارضی مثل بی اختیاری ادرار کمک خواهد کرد رفع تمامی مشکلات گشادی واژن آتروفی واژن و بی اختیاری ادرار به روش های مختلفی انجام می ‌پذیرد یکی از دستگاه های مورد استفاده برای این کار دستگاه rf واژینال می باشد که در این مقاله می‌خواهیم راجع له آن صحبت کنیم.

دستگاه آر اف واژینال چیست

‏ار اف که از روش ‌های درمانی به حساب می‌آید که از گرما و امواج رادیو فرکانسی در لایه های عمیق پوست برای ساخت کلاژن استفاده می شود.

استفاده از این تکنولوژی و جوانسازی قسمت داخلی و خارجی واژن کمک بسزایی می کند این امواج رادیویی همچنین باعث سفت شدن جوانسازی رفع شده باسن میشود دستگاه ار اف واژن یکی از روش‌ های غیرجراحی و طبیعت غیر تهاجمی به حساب می‌آید این روش بدون خونریزی و درد است و بدون نیاز به بی‌حسی موضعی انجام می‌شود برای انجام rf در مطب و کلینیک به صورت سرپایی می‌تواند این کار را انجام داد.

درمان با استفاده از rf در عرض ۳۰ دقیقه انجام می‌ شود استفاده از rf به افزایش گردش خون و ایجاد عروق جدید در واژن کمک می‌ کند در نتیجه از شل شدن واژن جلوگیری می‌شود و لذت جنسی در افراد بالا می ‌رود.

دستگاه rf واژن چه کاربردی دارد

از جمله کاربرد هایی که دستگاه آرف واژن دارند عبارتند از:

 • برطرف کردن خارش
 • سوزش اطراف واژن
 • درمان خشکی واژن در اثر یائسگی های زودرس
 • برطرف کردن عفونت های مکرر واژن
 • درمان بی اختیاری ادرار
 • استرس که با خنده سرفه و اتفاق می‌افتد
 • جوانسازی واژن
 • تنگ کردن واژن

به یاد داشته باشید که این روش ها برای برخی از افراد توصیه خواهد شد که به دنبال این هستید که بدانید آیا شما هم می توانید از این روش استفاده کنید یا نه حتما باید برای معاینه به پزشک مراجعه کنید.

استفاده از روش rf واژینال برای چه کسانی ممنوع است؟

استفاده از روش ار اف واژینال برای خانم های زیر توصیه نمی شود:

 • مادران باردار یا شیرده
 • خانم‌ هایی که در بدنشان پروتز های فلزی دارند
 • خانم هایی که از آیودی استفاده می‌ کنند.
 • خانم های پریود هستند
 • خانم های مبتلا به بیماری هایی مثل آرتریت روماتوئید لوپوس یا اسکلرودرمی افرادی که ضربان ساز قلبی دارند

مراقبت های بعد از انجام ار اف واژن

انجام ار اف واژن دوره نقاهت خاص ندارد بنابراین نیاز به مراقبت بعد از درمان نیست حتی با استفاده از این روش نیاز به مصرف آنتی ‌بیوتیک ندارد و هیچ داروی دیگری برای شما بعد از درمان تجویز نمی‌شود.

از آنجا که ار اف واژینال بدون درد است بعد از انجام عمل هم نیازی به حمام و قرص‌های مسکن نخواهید داشت برخلاف بسیاری از روش‌های دیگر برای تنگی واژن جوانسازی واژن و غیر انجام خواهد شد در روش ار اف بلافاصله بعد از کلاس های درمانی می تواند رابطه جنسی داشته باشد.

مزایای استفاده از آراف واژینال

برخی از مزیت های استفاده از شیاف واژینال نسبت به روش‌های دیگر عبارتند از :

 • درمان قطعی با پ نتیجه گیری سریع بدون ایجاد زخم و احساس درد نیاز به بیهوشی ندارد.
 • طولانی بودن جلسات درمان ماندگاری زیاد نتایج نظر ما نسبت به روش های دیگر
 • افزایش حس در ناحیه کلیتوریس
 • بهبود ارگاسم
 • افزایش میل جنسی واژینال با حفظ حالت طبیعی
 • به رشد لاکتوباسیل های طبیعی واژن کمک می‌کند و از بروز عفونت در ناحیه واژن جلوگیری می نماید.

جوانسازی واژن با rf واژن

جوانسازی واژن باعث کلاژن و ساخت آن در بافت های جدید و بازسازی دیواره های واژن است با این کار حالت سفت و ارتجاعی قبل واژن به ‌آن برمی‌گردد شبیه سازی واژن به روش های مختلف و با دستگاه‌ های مختلفی مثل لیزر مونالیزا انجام می‌ گیرد جوانسازی واژن با ارتباط آنان از انرژی گرمایشی برای ترمیم کردن کلاژن و ساخت آن استفاده می ‌کنند.

در این روش دستگاه کوچکی به نام پروب واژینال را وارد واژن می کند و امواج کم انرژی رادیوفرکوئنسی می تواند بافت واژن به تدریج گرم می شود و بعد از رسیدن دمای بافت و حدود ۴۰ درجه سانتی گراد چند دقیقه در محل مورد نظر نگه داشته می‌شود همچنین پزشک برای بهبود ارگاسم واژینال در بیرون از واژن و در اطراف کلیتوریس و کلاهک کلیتوریس قرار می‌دهد و به این منطقه گرما می دهد.

درمان با دستگاه rf واژینال

بسیاری از خانم ‌ها به خاطر سرعت بهبودی بعد از انجام آن نداشتن دوره نقاهت و نتیجه سریع طرفدار این درمان شده اند اگر شما هم به دنبال یک دکتر خوب برای انجام rf واژینال هستید.

باید تمام تلاش خود را کنید و چندین متخصص زنان را زیر نظر بگیرید و در نهایت بهترین آنها را انتخاب کنید هزینه درمان با دستگاه ار اف واژینال بستگی به نوع مرکز درمانی پزشک میزان مشکل بیمار تعداد جلسات مورد نیاز تعداد جلساتی که در نهایت درمان می شود بستگی دارد که البته این جلسات در میان افراد از بین ۳ تا ۶ جلسه متفاوت خواهد بود.

تنگ کردن واژن با ار اف

بهترین روش غیرتهاجمی برای تنگ کردن واژن درمان با استفاده از دستگاه آراف است تنگ کردن واژن با استفاده از آن به صورت سرپایی و بدون نیاز به بی‌حسی موضعی در مطب انجام می شود تنگ کردن واژن با این روش به صورت غیر تهاجمی بدون درد و خونریزی می باشد.

نحوه تنگ کردن واژن با دستگاه ار اف واژن

در این روش برای تنگ شدن واژن از اعمال جنسی توسط دستگاه ار اف تولید می‌شود استفاده می‌کنند گرمای ایجاد شده توسط این امواج در واژن باعث افزایش گردش خون ایجاد عروق خونی جدید تحریک کلاژن تولید الاستین جدید میشود.

مزایای درمان گشادی واژن با دستگاه ار اف

خانم هایی که برای درمان گشادی واژن نشان از دستگاه rf استفاده می ‌کنند علاوه بر جوانسازی و تنگ کردن واژن مزایای دیگری هم برای آن ها خواهد داشت و به این مزایا عبارتند از:

 • درمان بی اختیاری ادرار
 • رفع افتادگی رحم
 • رفع بیرون زدگی و افتادگی مثانه و افزایش حساسیت کلیتوریس و بهبود ارگاسم در خانم ها
 • درمان خروج باد از واژن افزایش لذت جنسی در رابطه با شریک جنسی
 • درمان سریع و قطعی گشادی واژن
 • رفع خشکی واژن درمان آتروفی
 • واژن جلوگیری از عفونت مکرر

همچنین استفاده از ار اف برای واژن باعث استحکام بافت واژن و بازگشت خاصیت ارتجاعی آن می ‌شود.

درمان گشادی واژن با rf واژن به مراقبت های بعد از آن احتیاج ندارد امروزه می توانید به کار های روزانه تان بپردازید و  می توانید همان روز بعد از جلسه رابطه جنسی داشته باشید.

ماندگاری ‏rf واژن

تنگ کردن واژن با استفاده از ار اف از ماندگاری بالای برخوردار است کسانی که می خواهند نتیجه بهتر و بیش تری بگیرند هر سال می توانند این کار را انجام دهند و واژنشان تنگ می شود.

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر ساره زرع پیما

پیج اینستاگرام دکتر ساره زرع پیما

کانال آپارات دکتر ساره زرع پیما

کانال نماشا دکتر ساره زرع پیما

———————————————————–

دکتر ساره زرع پیما

من دکتر ساره زرع پیما متخصص زنان و زایمان و نازایی هستم، تخصص های من در زمینه های بارداری، جراحی زیبایی زنان و بیماری های زنان است.
درمطب من که در اهواز واقع شده است خدمات بسیاری در این 3 زمینه ارائه میشود.
خدمات کلی ما عبارت اند: لابیاپلاستی، سفید کردن واژن، تنگ کردن واژن، کربوکسی تراپی، درمان مشکلاتی همچون یاِسگی و اختلالات قائدگی، تخصص در زمینه زایمان سزارین و طبیعی و درمان بیماری هایی چون کیست تخمدان، تنبلی تخمدان و… میباشد.

شبکه های اجتماعی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − نه =

زایمان سزارین

همانطور که می دانید هیچ چیز همانند در آغوش گرفتن نوزاد برای مادری که ۹ ماه انتظار او را کشیده است شیرین نخواهد بود. اما برای تحقق یافتن این آرزو نیاز به این است که مراحل زایمان انجام شود امروزه

ادامه مطلب»
زایمان طبیعی

زایمان طبیعی در اهواز یکی از موارد فیزیولوژیکی است که مادر باردار به صورت طبیعی و با فعالیت های منظم و مرتب در دوران بارداری خود می‌تواند یک زایمان طبیعی خوب داشته باشد اما درد زایمان طبیعی برای همه خانم

ادامه مطلب»
بیماری سوزاک
بیماری سوزاک

سوزاک یک عفونتی است که از باکتری های منتقله از رابطه جنسی به وجود می آید. بیماری سوزاک از جمله بیماری هایی است که اگر درمان نشود مشکلات زیادی را به بار می اورد. و همه آقایان و خانم ها

ادامه مطلب»